Ліцензія ГУВМ серія АГ №581401
видана 21.10.2011р.

"Ветеринарна Допомога"
Київ, вул. Ак. Кримського, 27
тел. (044) 228 24 54, моб. (098) 757 99 77

Положення ВГО "Кінологічна Спілка України" про проведення офіційного обстеження колінних суглобів собак щодо вивиху надколінка

І. Основні Положення

1. Мінімальний вік для обстеження собак усіх порід – 14 місяців. Собака має бути зареєстрований у Племінній Книзі Всеукраїнської громадської організації «Кінологічна Спілка України» (далі за текстом КСУ) чи додатку до неї. Власник собаки має бути членом КСУ.
2. Тварина ідентифікується мікрочипом.
3. Проводити дослідження на наявність вивиху надколінка мають право лише ті ветеринарні лікарі, які були ліцензовані КСУ. Актуальний перелік ліцензованих лікарів публікується на офіційному сайті КСУ.
4. Член КСУ звертається до ліцензованого ветеринарного лікаря щодо проведення обстеження на наявність вивиху надколінка та отримує відповідний сертифікат міжнародного зразка, затвердженого КСУ, про результати досліджень безпосередньо у клініці.
5. Ліцензований лікар ветеринарної медицини своїм підписом на сертифікаті підтверджує проведення ним ідентифікації собаки, проведення обстеження колінних суглобів  на наявність вивиху надколінка, достовірність результатів досліджень, та особисто відповідає за правдивість інформації, зазначеної у сертифікаті про результати дослідження.
6. Результати досліджень на наявність вивиху надколінка можуть бути внесені до бази КСУ та родоводу собаки за бажанням власника собаки. Для цього власнику собаки необхідно звернутись до осередку КСУ, у якому він/вона перебуває на обліку.
7. Висновки про результати обстежень зберігаються в Головному Управлінні КСУ протягом 5 (п’яти) років.

ІІ. Система оцінки ступеню вивиху надколінка

У сертифікатах про проведення дослідження колінного суглоба на наявність вивиху надколінка вказуються наступні оцінки на основі проведеного мануального дослідження:

0 Норма Колінний суглоб у нормі
І ступінь Спонтанний вивих надколінка  трапляється дуже рідко. Надколінок мануально легко зміщується з місця анатомічної локалізації за повного розгинання колінного суглоба, але одразу повертається в нормальне положення при відпусканні задньої кінцівки (невимушеному положенні)
II ступінь Частий вивих надколінка при згинанні суглоба, або при надавлюванні пальцями. Спонтанне повернення  надколінка на своє місце здійснюється не завжди одразу
IIІ ступінь Стійкий вивих надколінка. Надколінок сам не повертається на своє місце. Мануально надколінок   можна повернути  на своє місце
IV ступінь Стійкий вивих надколінка. Мануально надколінок не можна повернути на своє місце

 ІІI. Апеляція.

Якщо власник собаки не погоджується з експертною оцінкою, він має право подати апеляцію.
На підставі заяви члена КСУ може бути скликана Апеляційна комісія (не частіше, ніж раз на 6 місяців).
Апеляційну комісію у складі 3 (трьох) членів призначає Президент КСУ. До комісії можуть бути включені тільки ті лікарі ветеринарної медицини, які були ліцензовані КСУ по визначенню наявності вивиху надколінка крім тих, що вже приймали участь в обстеженні цього собаки.
Рішення Апеляційної Комісії є остаточним.

Зразок сертифіката